Sponsorlu Bağlantılar

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 2016-2017 öğretim yılında yeni açılacak bölümler arasında Web Tasarımı ve Kodlama önlisans bölümü yer alıyor. Sınavsız geçiş kontejyanı 1000, YGS puanı ile kayıt kontejyanı 1000, Okul birinciliği kontejyanı 25 olmak üzere toplamda 2025 kontejyan olarak belirlenmiş. İkinci üniversite kapsamına alınacağı henüz belirlenmemiş gözüküyor.
YGS puanı ile kayıt yaptırmak isteyenler en az bir puan türünden 150 ve üstü puan alması gerekiyor. Sınavsız geçişte Meslek Liselerinin web-tasarim-kodlama-acikogretim ilgili alanından mezun olanlar arasından, mezuniyet yılı daha büyük (yeni mezun) adaylara öncelik verilerek yerleştirme yapılıyor. Düz lise mezunları sınavsız geçişe başvuru yapamıyor. Sınavsız geçiş başvuruları Ocak ayının başında, YGS başvuruları ile aynı tarihlerde yapılmaktadır. Sınavsız geçiş tercihi yapabilmek için YGS sınavına girmek mecburi değildir. Sınavsız geçiş tercihleri ise LYS sınav sonuçlarının açıklanması sonrasında başlayacak Üniversite Tercih dönemini bekleyecektir.
Üniversite tercih döneminde yapılan Sınavsız geçiş başvuru sonuçları diğer yerleştirme sonuçları ile birlikte açıklanacaktır.