Sponsorlu Bağlantılar

Bildiğiniz gibi uzaktan eğitim mühendislik bölümlerine 2013 ve 2014 yıllında öğrenci alındı. Diğer yıllarda ise YÖK kontejyan vermediği için öğrenci alımı yapılmıyor.
Bu konuda YÖK tarafından da bir açıklama yapılmadı. LYS ile girilebilen Uzaktan Eğitim Endüstri Mühendisliği ve Bilgisayar Mühendisliği bölümlerine artık Türkiye içindeki bir üniversiteden girilemiyor. Sadece Yurtdışıdaki Hoca Ahmet Yesevi üniversitesi öğrenci alıyor.uzaktan-egitim-muhendislik
Türkiye içinde önceden girilebilen, Beykent Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi ve Zirve Üniversitesi’ne sorduğumuzda her yıl kontejyan talep ettiklerini fakat YÖK tarafından verilmediği bildiriliyor. Diğer yandan en son 2014 DGS sınavında kontejyan verilen mühendislik bölümlerine, DGS 2015 yılında kontejyan verilmedi.
2016 yılında LYS ve DGS için kontejyan verilecek mi? Henüz bu konu hakkında bir bilgi bulunmuyor. Fakat Nisan Mayıs aylarında YÖK’ün kontejyan belirleme toplantıları yapıldığı biliniyor.
Çalışan kişiler için gerçekten çok önemli olan bu bölümlerin eğer tekrar açılmasını istiyorsanız lütfen BİMER’e yazılı olarak başvuruda bulunun. Ne kadar çok başvuru olursa daha çok dikkate alınacaklarını düşünüyorum.

Etiketler: