Sponsorlu Bağlantılar

Sınıf başkanı Ayşe sınıfı yönetememekten, arkadaşalarının sözünü dinlememesinden dolayı mutsuzdur. Eskiden herkes onun sözünü dinler, sevgi barış içerisinde sınıfı yönetirdi. Şimdilerde ise kimse Ayşe’nin sözünü ve isteklerini dinlemiyordur. Ayşe bu durumu öğretmeni Hakan’a anlatır. Öğretmen Hakan ise bir haksızlık yapıp yapmadığını sorar. Ayşe ise konuşanlar listesine sürekli erkekleri yazıp kızları yazmadığı söyler. Öğretmeni Ayşeye haksızlık, ayrımcılık yanlı davranış yapmaması gerektiğini anlatır. Sorumluluk sahibi olduğu için herkese eşit davranmak zorunda olduğunu ve herkese sevgiyle yaklaşması gerektiğini belirtir.

Öğretmeninin nasihatlarını dinleyen Ayşe yapmış olduğu hatalarının farkına varır ve sınıf arkadaşlarından özür diler. Bundan sonra sınıfta herkes Ayşe’yi daha çok sever görüşlerine saygı duyar ve çok güzel bir arkadaşlık ortamı olur.

Sevgi ve mutluluk için yapılan hatalarımız farkına varmalıyız, eğer ki yanlış davranışlarımız ile arkadaşlarımızı veya çevremizdekileri kırıyorsak onlardan özür dilemeli, hatalarımızı tekrarlamayacağımızı belirtip onların kalbini tekrardan almalıyız. Unutmayalım ki her zaman iyilik yapanlar, çevresine sevgi saçanlar kazanmıştır, haksızlık yapanlar ayrımcılık yapanlar ise hep kaybetmişlerdir.