ilkyazi.com

« | »

Sevgi Barış İhtiyaç İstek Görüş Yanlı Davranış Dürüstlük Kavramlarını Kullanarak Bir Hikaye Yazınız

Sınıf başkanı Ayşe sınıfı yönetememekten, arkadaşalarının sözünü dinlememesinden dolayı mutsuzdur. Eskiden herkes onun sözünü dinler, sevgi barış içerisinde sınıfı yönetirdi. Şimdilerde ise kimse Ayşe’nin sözünü ve isteklerini dinlemiyordur. Ayşe bu durumu öğretmeni Hakan’a anlatır. Öğretmen Hakan ise bir haksızlık yapıp yapmadığını sorar. Ayşe ise konuşanlar listesine sürekli erkekleri yazıp kızları yazmadığı söyler. Öğretmeni Ayşeye haksızlık, ayrımcılık yanlı davranış yapmaması gerektiğini anlatır. Sorumluluk sahibi olduğu için herkese eşit davranmak zorunda olduğunu ve herkese sevgiyle yaklaşması gerektiğini belirtir.

Öğretmeninin nasihatlarını dinleyen Ayşe yapmış olduğu hatalarının farkına varır ve sınıf arkadaşlarından özür diler. Bundan sonra sınıfta herkes Ayşe’yi daha çok sever görüşlerine saygı duyar ve çok güzel bir arkadaşlık ortamı olur.

Sevgi ve mutluluk için yapılan hatalarımız farkına varmalıyız, eğer ki yanlış davranışlarımız ile arkadaşlarımızı veya çevremizdekileri kırıyorsak onlardan özür dilemeli, hatalarımızı tekrarlamayacağımızı belirtip onların kalbini tekrardan almalıyız. Unutmayalım ki her zaman iyilik yapanlar, çevresine sevgi saçanlar kazanmıştır, haksızlık yapanlar ayrımcılık yapanlar ise hep kaybetmişlerdir.

Yazar: Tarih: 01 Aralık 2016.

Kategori: Kompozisyon Örnekleri

8 yorum

 1. Çok güzel

  Anonim tarafından. Tarih:7 Ara, 2013-18:26

 2. çokgüzel

  Mücahit tarafından. Tarih:8 Ara, 2013-11:53

 3. çok güzel muhteşem ve anlamlı açıkcası çooooooook güzel

  kübra eda uzun idiğ tarafından. Tarih:10 Ara, 2013-21:19

 4. sevgi barışşş mutlukkkkk

  eylül tarafından. Tarih:11 Ara, 2013-20:19

 5. süper 5te5 yani inanılmaz bu hikayeyi kim yazdıysa ona çok teşekkür
  ediyorum.
  SEVGİLERİMİZLE SAYGILARIMIZLA

  KARDELEN KORKMAZ tarafından. Tarih:12 Ara, 2013-21:37

 6. SOKAK SATICISI : Ali simitçinin sesini duyunca,hemen gidip bir tane aldı..Annesi Ali’ye seslenip yanına çağırdı,başını okşayıp ‘Neden açıkta satılan bir yiyecek aldınki?vücudumuzun sağlıksız yiyeceklere ihtiyacı yok Ali’ciğim’ dedi. Ali dürüst bir şekilde ‘canım çok istedi’ deyince,babasıda annesinin görüşlerinden taraf oldu.Ali’de özür dileyip,annesine ve babasına sarılıp onları öptü.Elindeki simidi de,sokak köpeklerine verdi.Sevgi ve barış içinde evlerine döndüler.

  özlem tarafından. Tarih:14 Ara, 2013-22:03

 7. eren benim adım bu çok güzel

  eren dündar eren delen tarafından. Tarih:19 Ara, 2013-10:37

 8. çok beğendim.

  eylül tarafından. Tarih:11 Oca, 2014-13:25Lütfen yorum yazınız.

« | »


Son Yazılar


Sayfalar