Sponsorlu Bağlantılar

Savaşın ve Barışın Toplum Üzerindeki Etkileri hakkında kısaca özet bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.
Savaş ve barış her ikisi de insan yaşamında oldukça yer kaplayan, toplum üzerinde hayatı değiştirecek etkiler bırakmaktadır.
Savaşlar sebebiyle geniş kitleler arasında oluşan aşırı derecede şiddet içeren olay ya da eylemler, toplum üzerinde hiçbir zaman unutulmayacak olumsuz etkiler oluşturup, yaşam koşullarının çok kötü şartlarda veya imkansız olmasına sebep olmaktadır.
Savaş insanlığın yüz karasıdır; çünkü savaş dünyada derin yaralar açıp insanlığın ekonomik ve siyasal anlamda derin çöküntüler içerisinde kalmasına yol açar. Örneğin Irak’ta her gün acımasızca yüzlerce kişi katledilmektedir. Bu durum, masum insanların bir bir yok olduğunu ve savaşın ne kadar kötü olduğunun bir göstergesidir.
Sürekli savaş halinde olan toplumların: ekonomik sistemi bozulur, çağdaş yaşamdan uzak kalırlar ve yaşama hakkından kısıtlanırlar. Aç, susuz ve ilaçsız kalan insanlar birçok tehlikeli hastalığa yakalanırlar.
Savaş halinde olan toplumlarda zaman geçirmeden barış sağlanmalı, oluşan olumsuzlukların ortadan kalkması için birlikte çalışılmalıdır.
Barış insanlar için çok önemli bir unsurdur. Barış sağlanamayan bir toplumda huzur olmaz; çünkü huzurlu bir toplumun oluşması için en önemli etkenlerden biri barıştır.
Dünyadaki hayatının devam etmesi, toplumların barış ve huzur içinde yaşamaları için bütün ülkeler kendilerine düşen sorumluluğu yerine getirmeli, her zaman barış içinde yaşamalıdır.
Savasin-ve-Barisin-Toplum-Uzerindeki-Etkileri-Nelerdir