ilkyazi.com

« | »

Orman haftası ile ilgili kompozisyon

Orman-Haftasi-ile-ilgili-kompozisyon-ve-siirlerOrman haftası ile ilgili kompozisyon örneklerini kısaca yazı ve şiirleri bu bölümde inceleyebilirsiniz. Yazdığınız şiirleri yorum yaparak gönderebilirsiniz.
Ormanlarımızın Önemi
Ormanlarımız ülkemizin akciğerleri gibidir. Nasıl bir vücutta akciğer hastalanıp, vücut dengesi bozuluyorsa, aynı bunun gibi ormanları tahrip olan ülkelerin de çok çeşitli doğal felaketler yaşamaları doğaldır.
Ormanlarımıza gerek insan eliyle, gerek yaz mevsimlerine çıkan yangınlarla büyük zararlar verilmektedir. Bununla birlikte doğal yaşam ve orman alanları sayesinde ülkemize birçok yabancı turist gelmektedir.
Ormanların korunmadığı büyükşehirlerin adeta beton kente dönmesi, hem su kaynaklarını etkilemekte, hem de iklim değişikliklerine sebep olmaktadır.
Oksijen kaynağımız ormanlarımızı her zaman korumalıyız. Bizlere düşen görev, ormanlarımıza, yeşil alanlarımıza sahip çıkmak, bu konuda yanlış gördüğümüz konularda ilgilileri uyarmak, yeni fidanlar dikerek orman oluşumuna katkıda bulunmaktır.

Orman haftası ile ilgili şiir:
Şair Özdemir Asaf’ın, ormanla ilgili şiiri, bize ormanlarımızın önemini hatırlatıyor:
ORMAN
Ormanın bireyi ağaç,
Ağacın bireyi dal,
Dalın bireyi yaprak,
Yaprak ormanı yapacak.
Yolun rengi toprak,
Toprağın bireyi su,
Suyun bireyi insan,
İnsan yolu aşacak.

Yazar: Tarih: 01 Şubat 2017.

Kategori: Kompozisyon Örnekleri

0 yorumLütfen yorum yazınız.

« | »


Son Yazılar


Sayfalar