Sponsorlu Bağlantılar

Mutluluk ile ilgili kompozisyon, mutluluk hakkında bilgi, yazılar, sözler, sevgi ve mutluluk nedir? Insanların birbirine sevgi ile paylaşması günlük hayatımızı nasıl etkiler? Tüm bu soruların cevaplarını aşağıdaki kısa örnek kompozisyonda yer vereceğiz.
Kısaca mutluluğu tarif etmek istesek;  Yaşadığımız andan zevk almaktır, diyebiliriz.Mutluluk kişiden kişiye değişken olduğu gibi , bazı zamanlarda uzun süreçli  bazı zamanlarda anlık yaşanası bir duygudur.
İnsanların yaşı, eğitim durumunun mutluluğu üzerindeki etkisi çok fazla değildir. Olumlu bir kişiliğe sahip olmak ve mutlu olmak, birbirlerinden ayrılamayacak kadar yakından ilişkili kavramlardır. Kişi olumlu olursa her an her şeyden keyif alarak yaşamayı başarabilir. Bununla birlikte çevresinde de bu olumlu tutumu ile çevresini de mutlu edecektir. Mutlu insanlar ile birlikte olmak hayata güzel gözlerle bakabilmeyi ve olumsuz bir durumda bile karamsarlıktan hemen kurtulmamızı sağlayacaktır.
Sevgi ve mutluluk kavramları da birbiri ile çok yakından ilişkilidir. Her şey öncelikle insanın kendisini sevmesi,  kendisi ile barışık huzurlu olmasında gizlidir. Bir çocuk için mutluluk küçücük bir öpücük yada oyun oynamakken, İki genç için herhalde mutluluk aşk; yada kaliteli bir yaşam kelimesiyle örtüşür, Yaşlı  belli yaş üzerine gelmiş bir insan için huzur kelimesi akla  gelmektedir. Hayatımızda  mutlu olmak  mutlu olabilmeyi başarmak için  öncelikle  kendimizi sevmeli ,sahip olmak istediklerimiz değil elimizdekilerin kıymetini bilmeli belki de biraz kötümserlik katarak   daha kötüsü oalbileceğini ancak daha iysine sahip olduğumuzu düşünmek bile  mutlu olmak  için yeterli bir sebeptir.Alabildiğimiz nefes , hissedebilen bir kalbe  sahip olmak  ve umutlarımız ile  dünyamızı  çok daha güzel bir hale getirebilmek  en güzel kısmı .Sevdiklerimize  daha fazla zaman ayırmalı  onarla değer verdiğimiz hissettirmeliyiz.
Unutmayın ki mutluluk sizsiniz sizin seven kalbiniz, güzel bakan gözleriniz.

Etiketler:, , , , ,