Sponsorlu Bağlantılar

Gerçek adı Merve Boluğur olan, Muhteşem Yüzyıl dizisi Nurbanu Sultan karakteri kimdir, boyu kilosu, kaç yaşında, biyografisi ve hayatı, nereli, eğitimi, burcu, evlendi mi, göz rengi nedir?  Sevgilisi kimdir? Merve Boluğur’ün oynadığı diziler, reklamlar ve Merve Boluğur hakkında bilinmeyenler. Bu biyografi konulu yazımızda Star ekranlarında yayınlanan Muhteşem Yüzyıl dizisinin Nurbanu Sultan, karakteri Merve Boluğur’i tanıyacağız.
Merve Boluğur, 16 Eylül 1987 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Merve Boluğur Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü’nde eğitim eğitim almıştır. Merve Boluğur,  ilk olarak henüz 17 yaşındayken Keloğlan Kara Prens’e Karşı adlı sinema filmiyle oyunculuk hayatına başlamış, şimdilerde ise Muhteşem Yüzyıl dizisinde, Kanuni Sultan Süleyman’ın oğlu 2. Selimle aşk yaşayan ve ileriki bölümlerde eşi olacak olan Nurbanu Sultan karakterini canlandırmaktadır. Merve Boluğur dizide olduğu gibi gerçek hayatta da gönlünü 2. Selim karakterini oynayan Engin Öztürk‘e kaptırmıştır. Merve Boluğur Muhteşem Yüzyıl dizisinden önce birçok dizi, film ve reklam çalışmalarında yer almıştır:
Merve Boluğur’in Oynadığı Diziler:  Acemi Cadı, Aşk Yeniden, Kül ve Ateş, Küçük Sırlar, Kuzey Güney, Muhteşem Yüzyıl.
Merve Boluğur’in Oynadığı Filmler: Keloğlan Kara Prens’e Karşı, Gomeda, Hoşçakal Güzin.
Merve Boluğur’in Oynadığı Reklamlar: Algida Cornetto, Rexona, Orkid, Burger King, Discreet.
Merve Boluğur’ün Burcu ”Başak”dır. 26 yaşındadır. Aslen İstanbullu’dur. Evli değildir. Merve Boluğur’un boyu: 1.67, kilosu 45 kg.dır.  Fakat Muhteşem Yüzyıl dizisi için 8 kilo alacaktır. Merve Boluğur’un saç rengi: siyah, göz rengi: eladır.  Merve Boluğur’in sevgilisi olarak adı Engin Öztürk ile anılmaktadır. Şimdilerde Muhteşem Yüzyıl dizisinde birlikte rol almaktadır.
Merve Boluğur hakkında yeni bilgiler ulaştığında bu yazı güncellenecektir. Merve Boluğur’e oyunculuk hayatında başarılar dileriz.
Merve-Bolugur-Oynadigi-Diziler-Filmler-ReklamlarMerve-Bolugur-Kimdir-Nereli-Kac-Yasinda

Muhtesem-Yuzyil-Nurbanu-Sultan-KimdirMerve-Bolugur-Boyu-Kilosu-Sevgilisi

Etiketler:, ,