Sponsorlu Bağlantılar

Kıskançlıkla ilgili yazılmış bir kompozisyon ve makale örneği. Kıskançlık ile ilgili kompozisyon yazımıza geçelim. Kıskançlık genellikle aile bireyleri veya kardeşler arasında yaşansa da bazen en yakın dostlar arasında bile kıskançlık görülebilir. Peki kıskançlık nedir? Kıskançlık birinde olan eşya, mal, huy, başarı kısacası başkasında olan bir şeyi kendinde olma isteğidir.
kıskanclık
Öyle ki bu istek yani kıskançlık kişiler arasında derin ayrılıklara neden olur. Kıskançlık bazen insanın gözünü kör edip var olan gerçekleri, karşınızdaki kişinin kim olduğunu size unutturabilir. Bu olay hırsa dönüşüp kişileri ne yaptığını bilmez bir hale getirir.

Halbuki kıskançlık karşımızdaki insanı kaybetmeye değmeyecek onda olup bizde olmayanları elimize veremeyecek bir duygudur. Bu nedenle kıskançlığın bizi ele geçirmesine izin vermemeliyiz. İsteklerimizi ancak sabır ve onun için mücadele etmeliyiz. İstediklerimize sahip olmak için çalışmalı ve beklemeliyiz. Ancak bu sırada bunlara sahip olan kişilere kötü gözle bakmamalı onları takdir etmeliyiz.

Etiketler: