Sponsorlu Bağlantılar

Kemik Sağlığı Nasıl Korunur, Vücudunuzun destek ve hareket sisteminin sağlığını korumak için neler yapmalıyız? Bu hakkında kısaca özet bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz. Vücudunuzun destek ve hareket sistemini sağlayan, kemiklerimizin sağlığını korumak için neler yapılması gerekenler şöyledir:
Kemik sağlığını koruma yöntemleri başında, kalsiyum içeren gıdalara öncelik vermek ve dengeli beslenmek gelir. Spor yapmak, yürümek koşmak ve dans etmek kemiklerin yenilenmesini sağlayıp, kan dolaşımını düzenler. Böylece besin ögeleri kemiklere yeterince giderek kemiklerin sağlıklı olmasına yardımcı olur.
Yemeklerden bir saat önce veya sonra günde ortalama üç fincan içilen çay, yaprağında bulunan östrojen hormonu sebebiyle, osteoporoz riskini büyük ölçüde ortadan kaldırıyor.
Günlük hayatta İçerisinde 1 litre maden suyunda, 300 miligramın üzerinde kalsiyum olan suları tercih etmeliyiz.
Süt, peynir, yoğurt gibi kalsiyum içeren ürünleri her zaman tüketmeli, eğer bu ürünlerden hoşlanmıyorsak hamsi, sardalya balıkları, mercimek ve nohut gibi kuru baklagiller, yeşil sebzeler, brokoli, tere, incir, turunçgiller, fındık ve badem gibi kalsiyum içeren gıdaları tüketmeliyiz.
Kalsiyum kaybına yol açan sigara kullanmamalı, aşırı tuz ve kahveden kaçınmalıyız.
Kemik-Sagligi-Nasil-Korunur

Etiketler: