Sponsorlu Bağlantılar

İşsizlik maaşı başvurusu yaptınız ve hala maaşınız çıkmadıysa, ne zaman alınır diye merak ediyorsanız bu yazımızda cevapları bulabilirsiniz.
İşkur’a gitmeden, internetten e-devlet üzerinden, işsizlik maaşı başvurusu yapabilirsiniz. Öncesinde İşkur’un sitesinden kayıt olmalısınız. Daha sonra e-devlet ile giriş yaptığınızda ”işsizlik” olarak arama yaptığınızda başvuru ve başvuru sonucu öğrenme ile ilgili linkleri görebilirsiniz.
İŞKUR Genel Müdürlüğü/İşsizlik Ödeneği Başvurusu linkine giriş yaparak kısa başvuru formunu doldurmanız yeterlidir.
issizlik-maasi-basvurduktan-ne-kadar-sure-sonra-alinirSSK Sicil No kısmına ayrıdığınız işyerinin sicil numarasını yazın. Bu sicil numarasını, yine e-devlet üzerinde Sosyal Güvenlik Kurumu/4A Hizmet Dökümü şeklinde aradığınızda karşınıza çıkacaktır. Burada en son çalıştığınız ve işten ayrıldığınız işyeri en üstte yer alır. İşyeri No / Hizmet Türü altındaki sayı işyeri sicil numarasıdır. İl-İlçe kısmına işyerinizin bağlı olduğı il ve ilçeyi yazın. İşten Ayrılış Tarihi kısmına ise işverenizin tam olarak belirttiği işten çıkış tarihini işaretleyin. Sonrasında Başvur ile devam ettiğinizde işlem tamamlanacaktır. Başvurunuz sonuçlanmışsa aylık olarak ne kadar, hangi tarihte işsizlik maaşı alabileceğinizi görüntüleyebilirsiniz. İşkur’a kayıt olurken seçtiğiniz iletişim bilgileri tercihine göre işkur size bilgi verecektir. Cep telefonu ile bilgilendirmeyi seçtiyseniz; başvuru alındığında ve başvurunun sonuçlandığında sizi sms mesaj gönderecektir. İnternetten işsizlik maaşı başvurusu yapmışsanız genelde 3 ila 15 iş günü arasında sonuçlanıyor. E-devlet üzerinden bir defa işsizlik maaşı başvurusu yapmanız yeterlidir. Tekrar tekrar başvuru yaptığınızda önceki başvurunuzun hala incelemede olduğuna dair uyarı mesajı ile karşılaşırsınız. İşsizlik maaşı çıkanlara ödemeler, ayın son günü bağlı olduğunuz ilçenin merkez postanesine adınıza havale ile yapılır. Kimliğinizle giderek işsizlik ödeneği maaşınızı alabilirsiniz.