Sponsorlu Bağlantılar

Gerçek adı Engin Öztürk olan, Muhteşem Yüzyıl dizisi Şehzade Sarı Selim karakteri kimdir, boyu kilosu, kaç yaşında, biyografisi ve hayatı, nereli, eğitimi, burcu, evli mi, göz rengi nedir? Sevgilisi kimdir? Engin Öztürk’ün oynadığı diziler, reklamlar ve Engin Öztürk hakkında bilinmeyenler. Bu biyografi konulu yazımızda Star ekranlarında yayınlanan Muhteşem Yüzyıl dizisinin Selim, karakteri Engin Öztürk’i tanıyacağız.
Engin Öztürk, 28 Eylül 1986 tarihinde Eskişehir’de dünyaya geldi. Engin Öztürk Eskişehir Fatih Anadolu Lisesi’’nden mezun olduktan sonra, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı tiyatro bölümü son sınıfta eğitimine devam etmektedir.

Engin Öztürk, ilk olarak 2010 yılında Fatmagülün Suçu Ne adlı dizide yine Selim rolüyle oyunculuk hayatına başlamış, şimdilerde ise Muhteşem Yüzyıl dizisinde, Kanuni Sultan Süleyman’ın oğlu ve onun yerine tahta geçecek olan Şehzade Sarı Selim nam-ı diğer 2. Selim karekterini başarıyla oynamaktadır.

Engin Öztürk’in Oynadığı Diziler:Fatmagülün Suçu Ne, Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi, Muhteşem Yüzyıl.
Engin Öztürk’ün Burcu ”Terazi” dır. 27 yaşındadır. Aslen Eskişehirlidir. Engin Öztürk’in boyu: 1.82 kilosu 76 kg.dır. Engin Öztürk’ün saç rengi: kahve, göz rengi: mavidir. Engin Öztürk’in sevgilisi hakkında net bir bilgi olmamakla beraber, adı önceleri Merve Boluğur ile anılmaktaydı. Şimdilerde Muhteşem Yüzyıl dizisinde birlikte rol almaktadır.
Engin Öztürk hakkında yeni bilgiler ulaştığında bu yazı güncellenecektir. Engin Öztürk’e oyunculuk hayatında başarılar dileriz.
Muhtesem-Yuyil-Selim-Boyu-Kilosu-SevgilisiEngin-Ozturk-Boyu-Kilosu-Sevgilisi

Etiketler:, , , , ,