Sponsorlu Bağlantılar

Şimdiki yazımızda ”Engelli olup hayatta başarılı olan birinin hayat hikayesi” konulu kısa hikaye örneğini inceleyeceğiz.
Engelliler Engel Tanımaz
Ankara’da yaşayan Mustafa, doğuştan engelli olarak dünyaya gelen, tek bacağı olmadan hayatını sürdürmeye çalışan biriydi.
Zaman zaman depresyona girse de, hiçbir zaman ümidini kesmemiş, kendisine uygun işleri aramaya devam etmiştir. Yine birgün iş ilanlarına bakarken, bir çağrı merkezinin ilanını görür ve başvurusunu yapar.
Ertesi sabah çağrı merkezinden gelen telefonla sevince boğulur. İşe alındığını ve hemen başlayabileceği söylenmiştir. Mustafa büyük bir hırsla çalışmaya başlar. Ayrıca işinde daha başarılı olması için, eğitim alır ve çeşitli araştırmalar yaparak kendini geliştirir.
Birkaç yıl sonra, Mustafa üstün başarılarından dolayı bir şubeye müdür olarak atanır. Orada bir süre çalıştıktan sonra, ayrılarak kendi şirketini açar. Firmasında birçok engelli çalıştırarak, onların da başarılı olmasını sağlar. Mustafa’nın firması daha da büyüyerek ülkenin en büyük firmaları arasına girmiştir.
Mustafa, azmi, çalışkanlığı ve her zaman ümitli olması sebebiyle başarılı olmuş, engellilerin engel tanımaz olduğunu bir kez daha ispatlamıştır. Engelli olmak hayatta başarısız olmak demek değildir.

Etiketler: