Sponsorlu Bağlantılar

Gerçek adı Derya Şensoy olan, Doksanlar dizisi Tuğba karakteri kimdir, biyografi, boyu, kilosu, kaç yaşında, hayatı, nereli, eğitimi, saç rengi, göz rengi, burcu, nedir? Sevgilisi kimdir? Derya Şensoy oynadığı diziler ve Derya Şensoy hakkında bilinmeyenler. Bu biyografi konulu yazımızda Doksanlar dizisinin Tuğba karakteri Derya Şensoy’ü tanıyacağız.

Derya Şensoy, 7 Şubat 1990 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Tam adı: Neriman Derya Şensoy’dur.  Derya Baykal ve Ferhan Şensoy’un kızıdır. Derya Şensoy, Üsküdar Amerikan Lisesinden mezun olmuş, henüz 18 yaşında gittiği New York’ta Parsons The New School for Design‘da illustrasyon eğitimi almıştır. Ayrıca illustrasyon eğitiminin yanı sıra oyuncak tasarımı ve obje tasarımı üzerine de eğitim almıştır. Çalışmalarını kendi adını taşıdığı deryasensoy com sitesinden takip edebilirsiniz.  Son zamanlarda  Doksanlar dizisiyle ekranlara gelmiş, Tuğba Karaman karakteriye tanınmıştır. Diziden önce özel bir çalışmayla 10 kilo vererek oldukça fit görünüme sahip olmuştur. Derya Şensoy 23 yaşındadır. Derya Şensoy’ün burcu kovadır. Derya Şensoy, Fatih Terim’in küçük kızı Buse’nin de yakın arkadaşıdır.
Derya Şensoy’un Oynadığı Diziler : Doksanlar
Derya Şensoy’un  boyu, kilosu, sevgilisi hakkında henüz bize ulaşan net bir bilgi bulunmamaktadır. Bilgiler ulaştıkça bu yazı güncellenecektir.
Derya-Sensoy-Nereli-Kac-Yasinda

Doksanlar-Tugba-Boyu-Kilosu-Sevgilisi

Derya-Sensoy-Boyu-Kilosu-Sevgilisi

Derya-Sensoy-Kimdir-Biyografi

Doksanlar-Tugba-Nereli-Kac-Yasinda

Etiketler:, , , , , ,