Sponsorlu Bağlantılar

Bergüzar Korel, kimdir, kaç yaşında, nereli, burcu, evli mi, babası, annesi, kim, boyu ve kilosu hakkında birçok bilgi ve bilinmeyenler. Ekranların ve Karadayı dizisinin sevilen karakteri,  Feride Şadoğlu’nu canlandıran Bergüzar Korel’in oynadığı diziler, filmler ve reklamlar nelerdir? Bu biyografi konulu yazımızda, Karadayı dizisi, Feride Şadoğlu, karakteri Bergüzar Korel’i tanıyazağız.
Bergüzar Korel 27 Ağustos 1982 istanbul doğumludur. Babası, usta oyuncu ve yönetmen Tanju Korel’dir. Annesi, oyuncu Hülya Darcan’dır. Bergüzar Korel, üniversiten önce birçok profesyonel kulüpte valeybol oynamıştır. Mimar Sinan Üniversitesi, Devlet Konservatuarı, Tiyatro Bölümü mezunu olan  Bergüzar Korel,  Binbir Gece, dizisinde Şehrazat karakteriyle şöhrete kavuşmuştur.
Bergüzar Korel Boyu: 180.dir. Kilosu: 55 kg.dır. Burcu: Başak’tır. Bergüzar Korel, 7 Ağustos 2009 tarihinde, tiyatro ve sinema sanatçısı, Halit Ergenç ile evlendi. Son olarak Karadayı dizisinde izlediğimiz Bergüzar Korel, Muhteşem Yüzyıl, Bitmeyen Şarkı, Binbir Gece, Zeytin Dalı, Cemalim, Kırık Hayatlar dizilerinde oynamıştır. Bergüzar Korel 2009 yılında, Bergüzarla Çocuktan Al Haberi, adlı tv programını sunmuştur.
Bergüzar Korel’in oynadığı filmler ise: Şen Olasın Ürgüp, Kurtlar Vadisi Irak, Aşk Geliyorum Demez
Bergüzar Korel’in oynadığı reklam filmleri: Ülker Golf, Pantene, Konzum, Penti

Berguzar_Korel

Etiketler:, , , ,