Sponsorlu Bağlantılar

Hafta içi hergün Atv ekranlarında yayınlanan Esra Erol’la programının sevilen sunucusu Esra Erol kimdir? Esra Erol nereli, kaç yaşında, doğum tarihi, yeri, boyu, kilosu, hayatı, ne mezunu, eğitimi, saç rengi, burcu nedir? Esra Erol’un oğlu, eşi ve annesi hakkında kısa bilgiler Esra Erol’un Oynadığı Diziler ve hakkında bilinmeyenler. Bu biyografi konulu yazımızda Atv’nin başarılı sunucusu Esra Erol’u tanıyacağız.

Esra Erol 12 Mayıs 1982 tarihinde İstanbul Eyüp’de dünyaya geldi. Erol ailesinin 5 kız kardeşinin ortancası olarak dünyaya gelen Esra Erol’un annesi aslen Sinop Ayvancık’lıdır. Annesi ev hanımı, babası emekli polistir. Aslen Romanya göçmeni olan babasının polis olması sebebiyle birçok şehir gezen Esra Erol, İlk ve ortaokul tahsilini Kütahya’da tamamladıktan sonra Kütahya Kız Lisesi, Çini Seramik bölümünden mezun oldu. Daha sonra Marmara Üniversitesi Radyo- Televizyon bölümünü tamamladı. Tiyatro, haber spikerliği ve diksiyon dersleri aldı.

Esra Erol ilk olarak, Kütahya Destan TV’de yayınlanan, “Tatlı Cadı” adlı programla kariyerine başladı. Kanal D’de yayınlanan “Turkuaz”, Technology Channel’da yayınlanan “Siemens Mobile”, Flash TV’de yayınlanan “Dest-i Izdivaç” ve Star TV’de yayınlanan “Esra Erol’la İzdivaç” programlarında sunuculuk yaptıktan sonra son olarak şimdilerde Atv’de yayınlanan ”Esra Erol’da Evlen Benimle” programında sunuculuk hayatına devam etmektedir.

Esra Erol’un başarılı sunuculuğunun yanısıra, oyunculuk deneyimi de vardır. Esra Erol’un oynadığı diziler sırasıyla söyledir: 2004 yılında Kanal 7′de yayınlanan ”Kalp Gözü” dizisi, aynı yıl Show Tv için hazırlanan ”Cennet Mahallesi” dizisi, 2005 yılında yayınlanan ”Tuzak” dizisi, 2012 yılında ”Alemin Kralı” dizisinde yılbaşı özel konuk oyuncusudur. Esra Erol’un oynadığı filmler ise: 2005 yılı yapımı ”Başkan”, 2009 yılı yapımı ”Kanal-İ-Zasyon” ve 2010 yılı yapımı ”Kamerayla İzdivaç” filmleridir.

Esra Erol’un boyu 166 cm, kilosu 55 kg, burcu boğa, saç rengi bal köpüğüdür. Esra Erol 2 Temmuz 2010 tarihinde canlı yayında Ali Özbir ile evlendi. Bu tarih aynı zamanda Ali Özbir’in doğum tarihidir. Ali Özbir bu tarihte 28 yaşına girmişti. Ali Özbir yeraltı dünyasının tanınmış isimlerinden ”Kürt idris” lakaplı İdris Özbir’in oğludur. Özbir Müzik adında kendi kurduğu müzik şirketi vardır. Gayrimenkul işi yapmaktadır. Turizmci ve gayrimenkul yatırımcısıdır.Esra Erol Ali Özbir çiftinin 23 Temmuz 2011 tarihinde İdris Ali adında bir erkek çocuğu olmuştur. Esra Erol’un doğumu Epidural sezeryan yöntemiyle olmuştur. Esra Erol’un bebeği saatler 00:53 ‘ü gösterirken 51 cm boyunda, 3,250 kg ağırlığında doğmuştur. Esra Erol evlendikten sonra Esra Erol Özbir adını almıştır.

Esra Erol Atv ekranlarında hergün 16.30 -19.00 saatleri arasında sunmuş olduğu Esra Erol’la programda bu güne kadar 300′den fazla insanı evlendirmiştir. Esra Erol’un Facebook Sayfası olarak bilinen Esra Erol Resmi Fan Sayfası 1 milyon 300 binden fazla kişi tarafından beğenilmiştir.
Esra-Erol-Nereli

Esra-Erol-Boyu

Esra-Erol-Oglu

Esra-Erol-Sac-Rengi

Esra-Erol-Esi

Esra-Erol-Yasi

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , ,