Sponsorlu Bağlantılar

Aile ile ilgili kompozisyon,  örneklerini bu sayfada bulabilirsiniz. Sizlerde yazdığınız kompoziyonların bu sayfada yer almasınıisterseniz yorum bölümünden yazınızı gönderebilirsiniz.

Aile denince akla ilk gelen anne babadan meydana gelen toplumu oluşturan yapıdan söz edebiliriz.Sağlam temellere oturtulmuş doğru kişi ve zamanda yapılmış bir evlilik ve sonrasında toplumun en küçük yapı birimini oluşturmaya başlarız.

İleride aileye yeni eklenen bireylerler bizlerin parçası geleceğimize bakan gözlerimiz olacaklardır. Bu nedenle düzgün doğru seçimler ve sevgi dolu bir yaşam akabinde iyi bir eğitimin yanı sıra, saygı çerçevesinde yaşayan ailelerden oluşan toplumlar, yarınlarını her zaman ilerlemeye kaliteli bir yaşantıya taşıyacaktır. Bu nedenle oluşumu ve başlangıcı çok önemlidir. Ailede görev paylaşımı, aile bireylerinin bir birleri ile olan iletişimleri oldukça önem teşkil eder. Tüm aile bireyleri üzerine düşeni zamanında ve sorunsuz yerine getirirse her şey bir düzen içinde sürer. Kargaşa ve kavga sorunları beraberinde getireceğinden huzur bozulur kargaşa çıkar. Aile fertleri birbirlerine saygı duymalı, anlaşamadığı durumlar söz konusu olduğunda ortak kararlar alabilmeli ve bunun sonuçlarını değerlendirmeli, bu kararların olumlu ve olumsuz sonuçlarını iyi düşünmelidir. Zorluklar karşısında tek yürek tek vücut olup olumlu düşünce ve bunu davranışlara yansıtarak olumsuzluğu kolayca atlatabilmenin yöntemini bulmalıdır. Sevgi dolu, hoşgörülü ancak sınırlı olduğumuzda çözemeyeceğimiz engel yoktur.
Bir aileye sahip olabilmek dünyada, her şeye sahip olabilmekten çok daha değerlidir. Gün geçtikçe sağlam ve sevgi saygı ve güven temeline dayanmadığı için toplum bozulmaktadır. Biz gençlere düşen bu olumsuzlukları kendimize örnek alarak yapılan hatalar ve  yapılan yanlışları düzeltebilmek için doğru ve emin adımlarla iyi bir yaşam düzgün bir aile kurarak engellemektir.
Ünlü bir düşünür derki;  Aile kralların bile giremediği bir kaledir.  Kalenizin ömür boyu sağlam kalması için bunun değerini bilin.

Etiketler:, ,