Sponsorlu Bağlantılar

Bir kitap yapılana kadar hangi işlemlerden geçer. Ağaç nasıl kağıda dönüşür, ağacın kağıda dönüşmesi ve kağıttan sonra  kitaba kadar geçen işlemler nelerdir gelin birlikte inceleyelim.Ağaçlar kesilip temizlendikten sonra hamur haline gelir. Hamur halindeyken suyu ayrılarak ağsı yapı oluşturulur. Silindirlerle ezilerek inceltilir. Son olarak sıcak silindirle ezilerek kurutulup kullanıma sunulur.

Bir kağıt öncelikle okunacak hali almadan önce yazılacağı metin ve konu belirlenmelidir. Yazar yazacağı kitabın önce konusu belirler.Konu belirledikten sonra nüshalara sayfaları yazmaya başlar. Olayları akıcı bir şekilde anlatan yazar müsvettelerden temiz bir kaynak oluşturur. Kitabın kabataslak hali budur. Yazarın bir sonraki adımı ise bir basım ve yayınevi kuruluşu olur. Buraya giden yazar elindeki sayfaları basımevine teslim eder.
kitap yapımı
Basım evlerine ağaçlardan yada sentetik olarak elde edilmiş kağıtlar gelir. Bu kağıtlara tam otomatik makinalar ile yazarın yazıları basılır ve kitap kabıyla ciltlenir. Böylece oluşturulan kitap raflardaki yerini alır.

Etiketler:,