Sponsorlu Bağlantılar

Öğretmenler günü kompozisyon, 24 Kasım öğretmenler günü konulu makale kompozisyon, öğretmenler günün önemi kısaca  öğretmenler günüyle ilgili afiş ve sloganlar öğretmenler günüyle ilgili resimleri bu yazımızda bulabilirsiniz. Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 tarihinde Milli Mektepleri açması ve başöğretmenliği kabul etmesin nedeniyle 1981 yılından bugüne her yıl 24 Kasım günü Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Öğretmenler yeni nesillerin yetiştirilmesinde en önemli görevi üstlendiklerinden dolayı Mustafa Kemal Atatürk her fırsatta öğretmenlik mesleğini öven cümleler kullanmıştır.
öğretmenler günü
Öğretmen insanları seven, sayan ve öğretmeyi ilke edinen gelecek hayatını tasarlamada yol gösteren ve buna hazırlayan kimsedir. Öğretmenler bir ülkenin geleceği ve teminatıdır. Bu nedenle Atatürk ülkemizin geleceğinin öğretmenlerin ellerinde olduğunu sıklıkla vurgulamıştır.

Öğretmenlik mesleği ülkemizde ve tüm dünyada kutsal sayılan her kesimce saygı duyulan bir meslek olmakla birlikte. Küçük yaşlardan itibaren çocuklar manevi anne ve baba olarak öğretmenlerini görürler. Bu nedenle her yıl 24 Kasım Öğretmenler günü ülkemizde tatlı bir telaş ve heyecan içinde kutlanır.

Etiketler:, , , ,