ilkyazi.com

« | »

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Hesap-isletim-ucreti-almayan-bankalarBankalar Hesap İşletim Ücreti adı altında, hesabınızdan her ay, 3 ayda bir, 6 aylık veya yıllık olarak bir miktar ücret tahsil ederler. Bu miktardan belki de hiç haberiniz olmayabilir. Hiç beklenmedik durum da hesabınızdaki paranın eksildiğini görebilirsiniz. Bankanızda irtibat kurup neden hesabınızda eksilme olduğunu sorduğunuzda ”Hesap işletim Ücreti’‘ olduğunu belirtirler. Bu ücreti nerdeyse tüm bankalar alır. Fakat birkaç banka bazı şartlara bağlı olarak bu ücreti almayacaklarını taahhüt ederler. Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar hangileriymiş? Sizler için 2013 yılına özel araştırdık.

Hesap işletim ücreti almayan bankaların başında Kuveyt Türk geliyor. Kuvet Turk’ten açacağınız tüm hesaplardan hiçbir şarta bağlı olmaksızın hesap işletim ücreti almıyorlar. İnternet Bankacılığından yapacağınız eft, havale gibi para transferlerinden de ücret almıyor. Ücretsiz banka kartı veriyorlar. Altın, gümüş, döviz alım satımı yapabilirsiniz. Ayrıca Kuveyt Turk Atmlerinden fiziki olarak gram altın alabilirsiziniz. Hesabınızda bulunan altını Kuveyt Turk Atmlerinden 3 tl masrafla çekebilirsiniz. Katılım hesabı açarak yatırım yapabilir, paranızı değerlendirebilirsiniz. Birçok bankada olmayan dolar ve euro harici farklı ülkelerin döviz kurlarını alıp satabilirsiniz. Kuveyt Turk, hem hesap işletim ücreti, hem de eft ücreti almayan bankaların başında geliyor.

Hesap işletim ve eft ücreti almayan bankalara başka bir örnek verecek olursak, Finansbank Enpara.com diyebiliriz. Banka şubesine bile gitmeden hesabınızı enpara müşteri temsilcisini evinize veya işyerinize çağırarak açabilir, aynı gün içerisinde işlem yapmaya başlayabilirsiniz. Enpara müşteri temsilcisi hesap açmak üzere belirtilen adrese gelir. Hesabınızı açarak atm kartınızı da verir. Atm kartınızla Finansbank atmlerinden para yatırdığınızda anında hesabınıza geçer. Yine finansbank atmlerinden ücretsiz paranızı çekebilir ayrıca atm kartınızla alışveriş yapabilirsiniz. Şu an için hala geçerli olan yemeksepeti indirim kampanyasından faydalanabilirsiniz. Yemeksepetinden enpara kart ile ödediğiniz tüm siparişlerinizde yüzde 20 indirim yapılır. İndirim enpara hesabınıza 3 gün içerisinde yatırılır. Hesaba yatırıldığında cep telefonunuza sms ile bildirilir. Enpara hesabınıza internet üzerinden ulaşarak istediğiniz eft işlemini ücretsiz yapabilirsiniz. Müşteri temsilcisinin size imzalattığı sözleşmede bile hesap işletim ücretinin alınmayacağı açıkça yazılmıştır. Müşteri temsilcisi hesabınızı açıp atm kartınızı teslim ettikten sonra özel enpara kalem ve defter hediye edebilir.

ING Bank Turuncu Hesap‘ ta hesap işletim ücreti almaz. Turuncu Hesap günlük olarak paranızı değerlendirir. İstediğiniz zaman hesabınızdaki parayı çekebilirsiniz. Herhangi bir vade sınırlaması yoktur. Turuncu Hesap’ la internet üzerinden eft ve havale ücretsizdir. ING Bank şubeye giderek hesabınızı açabilirsiniz. Yanlız burada dikkat edilecek nokta özellikle Turuncu Hesap açmak istediğinizi belirtin. Aksi halde vadesiz hesaptan Hesap İşletim Ücreti alıyorlar.

Türkiye Ekonomi Bankası kısa adıyla TEB, Marifetli Hesap Hesap İşletim Ücreti almayan bir başka hesaptır. TEB şubelerinden birine giderek hesap açabilirsiniz.Özellikle Marifetli Hesap açmak istediğinizi belirtin yoksa vadesiz hesap açarsanız bu hesaptan hesap işletim ücreti alırlar. Aynı yukarıda anlattığımız ING BanK Turuncu Hesabın özelliklerini taşır. Kendi hesabınıza TEB’in tüm şubelerinden ücretsiz para yatırabilirsiniz. Atm kart ile TEB Atmlerinden anında para yatırabilirsiniz.

Garanti Bankası, İşBankası, Akbank bu bankalar yüksek hesap işletim ücretleri alırlar. Fakat 2 fatura otomatik ödeme talimatı verdiğinizde ve bu faturaları düzenli ödediğinizde bu ücretleri almayacaklarını belirtiyorlar. Bu bankalarla çalışmak istiyorsanız mutlaka 2 otomatik fatura ödeme talimatı verin. Bu talimat ertesi ay için geçerli olacağı için o ay ki faturaları ödemeyi ihmal etmeyin. Vadesiz hesabınıza bağlı olarak otomatik ödeme talimatı verdiyseniz hesabınızda her zaman bir miktar para bulundurun. Bu para faturaları otomatik olarak ödeyecektir. Bir faturanın ödenmemesi veya geç ödenmesi halinde, bankanız hesap işletim ücreti kesebilir.

Yazar: Tarih: 21 Şubat 2017.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Kategori: Güncel Haberler

8 yorum

 1. yıllardır kuvetturk kulanıyorum daha bir kez bile hesap işletim ücreti aldığını görmedim

  sezai tarafından. Tarih:12 May, 2013-01:50

 2. Güzel bir makale olmuş teşekkürler

  Murat tarafından. Tarih:6 Ağu, 2013-04:47

 3. kuveyt türk bende kullanıyorum ne hesap işletim ücreti nede eft ücreti senin parana dokunmuyor tek istegi tüm gönderiyi eposta talebi çünkü 1 adet posta adrese göndermekte extra masraf oluyor vallahi hizmet şahane

  mehmet tarafından. Tarih:11 Ağu, 2013-23:32

 4. bu bankalar vampir misali insanın kanını emerler yargıtay bile başa çıkamıyor bunlarla yargıtay hesap işletim ücretini yersiz buldu iptal etti onlar yine de vadesiz hesapta ki sözleşmeyi öne sürüyor aslında en güzel ceza hangi banka hangi şube almış bu ücreti dekontu götürüp 1 ay kapama cezası verseler 2 inci kesilmede 3 ay kapama cezası verseler ozaman bu vampirler insanın kanını emmekten vaz geçip alternatif kanın renginde olan vişne suyu içmesini öğrenirler

  kurtuluş tarafından. Tarih:11 Ağu, 2013-23:39

 5. elinize sağlık güzel bir yazı olmuş. çok faydalı.

  Askin tarafından. Tarih:30 Ağu, 2013-16:07

 6. denizbanktan kredi çektim.aylık 9.5 tl hesap işletim ücreti vereceksin diye mesaj geldi.neden bazısı alıyor bazısı almıyor. bu nedir.bunlar resmen soyguncu olmuş…neden bu para bizden kesiliyor?vermemek için ne yapmalıyım.nereye başvuracağım…yardımcı olun….lütfen…

  ahmet tarafından. Tarih:14 Oca, 2014-19:45

 7. Allah bu bankaların eline kimseyi düşürmesin…tez zamanda kredi borcunu ödemeyi nasip etsin….amin….

  vatandaş tarafından. Tarih:14 Oca, 2014-19:49

 8. 16 yaşındayken YKB den GeNç Telecard vadesiz hesap açtırdım. Sonra kartım Telecard en son da World Banka Kartı oldu. Yıllardır hiçbir hesap işletim ücreti alınmadı. Öğrenci olduğumu belgelendirdiğim için mi bilemiyorum. YKB yi araştırın derim. Benlik sıkıntı yok. ZİRAAT HER 3 AYDA HESAPTA NE BULURSA ALIYOR.
  ZİRAAT TEN UZAK DURUN

  ibrahim tarafından. Tarih:3 Şub, 2014-15:39Lütfen yorum yazınız.

« | »


Son Yazılar


Sayfalar