ilkyazi.com

« | »

Günlük Hayatta Sayıları Nerelerde Kullanırız

Günlük hayatta ve yaşamımızda sayılar birçok yerde karşımıza çıkar. Günlük hayatta karşımıza çıkan bir takım işlemlerde sayıları kullanırız. Örneğin bir market alış verişinde aldığımız ürünlerin parasını hesaplamak için sayıları kullanırız. Yada bir inşaat mühendisi yapacağı inşaatın ölçülerini belirlemek için yine sayılardan faydalanır.

sayılar

Bir manav yada fırıncı ise sattığı ürünün bedelini almak için sayılar yardımıyla ücret talebinde bulunur. Yada en basiti ile bir bankaya gittiğinizde işlem yapmak için size sıra numarası verirler. Sıranız geldiğinde gidip işlerinizi halledersiniz. Sayılar bir şeyleri numaralandırma, hesaplama, sıralama gibi birçok yerde günlük hayatta karşımıza çıkar.

 

Yazar: Tarih: 09 Aralık 2016.

Etiketler:

Kategori: Kompozisyon Örnekleri

5 yorum

 1. sayisiz.hayat.olmaz

  sayisal tarafından. Tarih:13 Ara, 2012-22:56

 2. günlük hayyatta her yerde sayıları kullanırız en kısa ve kolay örneklerden biri markette kaç adet …… aldığınızdır

  miray tarafından. Tarih:22 Ara, 2012-22:06

 3. sayıılar olmadan önce oluşan sorunlar?

  ahmet tarafından. Tarih:27 Mar, 2013-15:13

 4. bir kere sayılar olmadan önce tabiri çok yanlış evren üzerin de ilahi bir düzen var ve sayılarda bu düzene işaret yani biz yaratılmadan önce sayılar zaten planlanmıştı

  nisanur tarafından. Tarih:19 Oca, 2017-17:41

 5. Mesela olimpiyatların sonunda hangi yarışmacının kaçıncı olduğunu söylerler.Örneği yanlış yazmış olabilirim İnşallah işnize yarar.YARAYANLAR CEVAP ATSIN :)

  berfin tarafından. Tarih:26 Şub, 2017-18:39Lütfen yorum yazınız.

« | »


Son Yazılar


Sayfalar