Sponsorlu Bağlantılar

Gazeteciler günü ile ilgili kompozisyon örneğini kısaca bu yazımızda inceleyeceğiz.
Her gün sayfalarını karıştırdığımız; yazılan haberlere bazen kızdığımız, bazen sevindiğimiz, bazen de üzüldüğümüz gazete sayfalarını kimler hazırlar? Gazeteciler dediğinizi duyar gibi oluyorum. O sayfalarda yazar, çizer, editör ve baskıcısı olmak üzere birçok insanın emeği vardır.
Gazeteciler-Gunu-ile-ilgili-kompozisyon
Gazeteci olmak zordur. Gazeteciler sahada, yani dışarda, karda kışta sıcakta, önümüze gelen o haberleri düzenler. Birde gazeteci yazarlar vardır. En çokta onların işi zordur aslında niçin mi?
İşini yaparken işinden olmak vardır. Gazeteciler için bildiğini söylemeye devam etmek zordur. Bazen hoşlanmadığımız eleştiriler, yöneltebilirler.Yanlış yapıyorsunuz diye eleştirebilirler. Bence sadece tek sesli, tek renkli gazeteler tat vermez.
Gazeteci dediğin aslında insandır. Evine ekmek taşıma derdinde olan ve öyle büyük paralar kazanan insanlar değildirler. Tabi ki istisnaları vardır. Her türlü zor koşulda, haber yapmaya çalışan güzide gazetecilerimizin değerini bilmeli, gazete okuyarak onlara daha çok duyarlı davranmalıyız.