ilkyazi.com

« | »

Farklı ülkelerdeki komşuluk ilişkileri Kısaca

Komşu komşunun külüne muhtaç olan bir nesilden gelmiş olan biz Türkler için farklı ülkelerdeki komşuluk ilişkileri çok önemli. Bayramları sevinçlerimizi hüzünlerimizi ilk paylaştığımız, ailemizin bir parçası haline gelmiştir komşularımız. Hele bir de erkekler için güzel komşu kızları varsa o komşuyla aralar hiç soğumaz hep sıcak kalır. Bizim için bu kadar önemli bir değer başka ülkelerde nasıl acaba ?

Gelişen teknoloji ve şehirleşme ile komşuluk ilişkileri zedelendi. Kısaca değinmek gerekirse yabancı ülkelerde bu bahsettiğimiz olaylar çok eskiden var olduğu için, çok eskiden komşuluk ilişkileri bitmiştir. Filmlerde dizilerde görüyoruz, karşı komşusunu tanımayan tipleri veya karşı komşusu vefat ediyor aradan kaç gün sonra vücudun kokması sonucu karşı komşusunun vefat ettiğini ve polislere haber verdiğini hepimiz izlemişizdir.

Yabancı kültürlerde komşuluk yok denecek kadar az diyebiliriz. Komşuyuz diyenler ise çıkar meselesinden ötürü komşusuyla arasını sıcak tutmaya, arayı açmamaya çalışır.

Yazar: Tarih: 05 Şubat 2017.

Kategori: Güncel Haberler

0 yorumLütfen yorum yazınız.

« | »


Son Yazılar


Sayfalar