Sponsorlu Bağlantılar

Dünyada yaşanan kötülüklerin sebepleri, öncelikle sevgisizlik ve eğitimsizlik, dengesiz gelir dağılımı, bencillik, şöhret makam para hırsı ve insanların düşünce yapılarının farklı olmasından kaynaklanır.
İnsanlar hayat standartlarını yükseltmek için başkalarını düşünmeden hareket ederler. Bunun sonucunda istemeyerek bile olsa başka insanlara zarar verebilir, onların hayatını olumsuz yönde etkileyebilirler.
Sevgisiz büyüyen, eğitim görmeyen kişiler kötülüğün o anki durumda kendileri için yararlı olduğunu sanırlar. Bencil davranarak, sürekli kötülük yaparlar. Kötü insanların içlerindeki kalp, sadece onların yaşamasını sağlayan bir şey olmuştur. Ağlamak nedir bilmezler. İnsanın acısından da anlamazlar. Katılaşmıştır kalpleri artık. Okşamaya kalksan hissetmezler. Vicdan denen en hassas duygu yok olmuştur o insanlarda. Kibir, nefret, vurdumduymazlık, sevimsizlik almıştır başını yürümüştür. Halbuki sevgiyle herşey çözülür, eğitimle de perçinlenir.

Gelir dağılımının dengesiz olduğu ülkelerde, suç oranları diğer ülkelere oranla daha fazladır.
Özgürlük getirme vaadleriyle, diğer ülkelerin özkaynaklarını ele geçirmek amacıyla çıkarılan savaşlar, yüzbinlerce insanın yaşamını yitirmesine sebep olmaktadır. Ülkeler arası çıkar çatışmaları milyonlarca insanın göç etmesine veya ihtiyaçlarını karşılayamayacak duruma gelmesine neden olur. Sadece kendini düşünen bencil ülkeler, Afrika’da aç, susuz, eğitimsiz bırakılan insanları görmezlikten gelir.
Dünyada yaşanan kötülüklerin sebepleri her ne olursa olsun, bu dünyanın bizim olduğunu, ondan başka dünya olmadığını, tüm ülkelerin kardeşçe yaşaması gerektiğini bilmeleri gerekir.
Dunyada-Yasanan-Kotuluklerin-Sebepleri-Nelerdir