ilkyazi.com

« | »

Bireyin Sağlıklı Yaşam Sürdürebilmesinde Ona Katkıda Bulunabilecek Organizasyonlar Nelerdir?

Bireyin sağlıklı yaşam sürdürebilmesinde ona katkıda bulunabilecek organizasyonlar hakkında kısaca özet bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.
Toplumda sağlıklı bir birey olarak yetişmemiz ve yaşamımızı sürdürebilmemiz için büyüme, gelişme ve ergenliğin tartışılıp paylaşıldığı kurumlar organizasyonlar ve danışma merkezleri bulunmaktadır. Bu kurumların başında Dünya Sağlık Örgütü gelmektedir. Bununla birlikte okulunuzda bulunan Rehberlik ve Psikolojik Danışma servisi, Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğüne bağlı danışma merkezi, il ve bölgenizdeki Rehberlik Araştırma Merkezinden yardım alabilirsiniz. Sınıfınıza ergenlik döneminin özellikleri ve gelişim alanları konusunda çalışma yapan doktor, psikolojik danışma ve rehberlik uzmanı veya psikolog davet edebilirsiniz.
Bu organizasyonlardan ve uzmanlardan ihtiyacımız olduğunda yardım almak sağlıklı bir birey olarak yaşamımızı sürdürebilmemize katkıda bulunur. Bu organizasyonların çalışmalarına katkıda bulunabilir ve deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. Ergenlik döneminde görülen bedensel ve ruhsal değişiklikler bazı gençlerde sorun yaratmazken bazılarını derinden etkiler. Bu dönemi daha sorunsuz geçirebilmek için çevremizdekilerle sağlıklı bir iletişim kurmamız gerekir.

Yazar: Tarih: 10 Aralık 2016.

Kategori: Kompozisyon Örnekleri

4 yorum

 1. çok kısaymış ya yaza yaza elim yerinden çıktı

  bende bilmiyom tarafından. Tarih:7 Eki, 2013-17:14

 2. Çok kolay

  Yusuf tarafından. Tarih:9 Eki, 2013-21:45

 3. cok uzunmuş belledim

  Anonim tarafından. Tarih:22 Eki, 2013-17:42

 4. çok güzel çok teşekkürler

  sümeyye tarafından. Tarih:26 Eki, 2013-16:16Lütfen yorum yazınız.

« | »


Son Yazılar


Sayfalar