Sponsorlu Bağlantılar

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi, Sınavsız İkinci Üniversite kapsamında olan ”Bilgisayar Programcılığı” bölümüne ilk açıldığı 2013 yılında öğrenci alındı.
Sonraki yıllar ise, öğrenci alımı yapılmadı. Fakat hala bu bölüm Üniversite bünyesinde açık olarak bulunuyor. Üniversite yetkilileri ile görüştüğümüzde YÖK tarafından öğrenci kontejyanı verilmediğini, bu sebepten öğrenci alımlarını kayıt yapılmasını durdurduklarını belirtiyorlar.
Ata Aöf Bilgisayar Programcılığı bölümüne ilk kayıt yapanlar, çoktan mezun olmuş durumdalar.
Ata-aof-bilgisayar-programciligi
Eğer bundan sonra öğrenci alımı yapılmayacaksa bu duruma kesinlik verip, sonucu kamuoyuna duyurmaları gerektiğini düşünüyorum.
Ata Aöf Bilgisayar Programcılığı bölümü müfredatında bulunan, Proglamlama Temelleri, Web Tasarımı Temelleri, Grafik Tasarımı, Temel Bilgi Teknolojileri, Veri Tabanı Yönetim Sistemleri, Web Editörü, Bilgisayar Donanımı, Animasyon Tasarımı, İnternet Programcılığı, Görsel Programlama, Nesne Tabanlı Programlama, E-Ticaret, İçerik Yönetim Sistemi gibi derslerin önemi hiç kuşkusuz tartışılmaz.
Bu bölümün tekrar açılmasını isteyen arkadaşlar lütfen BİMER ve YÖK’e yazılı olarak başvuruda bulunalım. Umarım başvurularımız değerlendirilir ve tekrar bu bölümden öğrenci alınır.

Etiketler: